مشاهده همه 2 نتیجه

در لنزهای پلاریزه ماده شیمیایی خاصی را برای فیلتر کردن نور روی آنها اعمال می کنند. مولکول های این ماده شیمیایی به طور خاص برای جلوگیری از عبور برخی از نورها از طریق عدسی در یک صف قرار گرفته اند. در عینک آفتابی پلاریزه، فیلتر دهانه های عمودی را برای نور ایجاد می کند. این بدان معناست که فقط پرتوهای نوری که به صورت عمودی به چشمان شما نزدیک می شوند ، می توانند در آن دهانه ها عبور کنند. به عنوان مثال ،عدسی تمام امواج نور افقی را که از حوض صاف یا کاپوت براق اتومبیل میتابد را مسدود می کند.

در نتیجه ، تصویری که با عدسی پلاریزه می بینید کمی تاریک تر از حد معمول است ، اما اجسام واضح تر به نظر می رسند و جزئیات آن به راحتی قابل مشاهده است. افرادی که برای مدت طولانی از عینک آفتابی پلاریزه استفاده می کنند ، اغلب می گویند بعد از ساعت ها قرار گرفتن در مقابل آفتاب کمتر از حد معمول خسته شده اند. به ویژه افرادی مانند ماهیگیران که عینک های پلاریزه تشعشع شدید نور از روی آب را می گیرد و به آنها اجازه میدهد که درون آب را راحت تر ببینند.

بنابراین اگر شغلی دارید که در معرض مستقیم نور خورشید هستید، مانند رانندگان، ماهیگیران، ملوانان و … استفاده از عینک آفتابی با پوشش پلاریزه بیشتر توصیه می شود